Yoga@hub

Tıpkı sanat gibi, Yoga da, insanın dünyayı öğretilmişin dışında gözlerle deneyimlemesini sağlar. Hem geniş bir kitleye seslenirler hem de herkesin içinde farklı yankılar yaratırlar. Hayatın koşuşturmacası içinde bu yankıları duyamaz hale gelir ve çoğu zaman varlıklarını bile unuturuz. Yoga@hub yogayı ve sanatı aynı mekanda, aynı nefeste buluşturarak katılımcıları için daha geniş bir deneyim alanı açmayı hedefleyen ve sanatın kalbinde Yoga yapma imkanı yakalayabileceğiniz benzersiz bir atölye sunuyor.

 

 

Gokce Goksu

Gökçe, çocukluğunu ve liseye kadar olan eğitimini İzmir’de tamamladı, üniversite için ise Ankara’nın yolunu tuttu. Lisans ve yüksek lisans eğitimlerini mühendis olarak ODTÜ’de tamamlayıp, içsel arayışını tüm bu süre boyunca sürdürdü.

 

Aikido ile ODTÜ yıllarında tanışan Gökçe, felsefi derinliğine hayran kaldığı ve kendi görüşlerini iyi yansıttığını düşündüğü bu doğu savaş sanatında 2. Dan siyah kuşak seviyesine geldi. Bu dönemde aralarında Nobuyoshi Tamura’nın da bulunduğu dünya çapında ün kazanmış çok değerli ustalarla çalışma fırsatı buldu, sayısız atölye ve eğitimlere katıldı, eğitimler verdi.

Beden, zihin ve ruh arasındaki farkı ve bunların kendi aralarındaki dengelerini keşfedip, bu dengelerin sürekli olarak tartılması ve ayarlanması gerektiğine inandı. Arayışlarını Ashtanga stili ile tanıştığı Yoga ile devam ettirdi. Uzun süre Ashtanga Yoga yapan Gökçe, daha sonra yaşamak için Avustralya’ya taşındı. Avustralya’da Yoga’nın çeşitliliğine ve üretkenliğine hayran kalıp, daha sonra Bali, Endonezya’da eğitmen eğitimlerine katılmaya karar verdi. Kendi tabiriyle cennetten bir parça olan Bali’de, Shades of Yoga yoga okulunda 500 saat sürecek olan yoğun Yoga programına katıldı. Bali Spirit Festivali’nde atölye yapan bir çok ünlü hocayla çalıştı. Simon Borg-Olivier ve Doug Swenson gibi ünlü isimlerle Bandhalar, Yoga anatomisi ve Yin Yoga atölyelerine katıldı. Catherine Wheeler ile çalıştığı Usui Reiki’de son seviye olan ustalık seviyesine yükseldi. Başarı ile tamamladığı Yoga Alliance RYT 200 ve RYT 300 eğitimleri ile Gökçe, Yoga Alliance onaylı RYT500 yoga eğitmeni olarak Türkiye’ye geri döndü.

 

Yoganın hayat boyu süren bir eğitim olduğunu bilen ve bu yolda güç ve esnekliği dengeli bir şekilde ekip büyütmesi gerektiğine inanan Gökçe, Ankara ve Bali’de çeşitli büyüklük ve seviyelerde gruplara sınıf dersleri veriyor. Düzenli olarak Bali’ye yaptığı seyahatlerini sürdürüp, Reiki ve Yoga eğitimlerine devam ediyor.

 

 

//

 

Burcu Anık

Doğduğu şehirden hiç ayrılmayan Burcu, mühendislik eğitimine doktora yolunda devam ederken; ilkokul çağlarından itibaren süregelen arayışında türlü fiziksel aktivitelerle de hep iç içe oldu. Üniversitede gönül verdiği dans çalışmalarıyla tetiklenen, bedenini tanıma isteği, yolunu 2008 yılında yogayla kesiştirdi. Bedensel bir arayışta karşısına çıkan yogayla inişli çıkışlı bir süreç içinde, pek çok farklı tarz ve uzmanla çalışma fırsatı buldu. Yoga öğretisinde arayışı devam ederken, bedeni rehabilite etme gereği sonucu pilates ile tanıştı. Uzmanlık eğitimi alarak sertifikalı bir Pilates antrenörü oldu.

 

Yoganın bütüncüllüğü ve özellikle nefes çalışmalarının gücü, geçirdiği bir astım krizi sonrası tekrar nefes almayı öğrenme sürecinde en büyük desteği haline geldi. Çalışmalarını derinleştirmek için Shades of Yoga okulunun Bali, Endonezya’da inziva şeklinde düzenlediği, Yoga Alliance onaylı RYT 200 eğitimini tamamladı. Eğitim sonrası bir süre asistan olarak devam ettiği yoga seansları sırasında, küçük gruplara da özel dersler vererek hiç bitmeyecek öğrenme sürecinde ilerlemeye başladı. Çalıştığı özel gruplar yoğunlukla fiziksel olarak çeşitli travmalar geçirmiş ya da kronik rahatsızlıklara sahip kişilerden oluşmaktadır. Ankara’da farklı stüdyolarda Vinyasa, Tao Vinyasa, Hatha ve Yin dersleri verirken, özel derslerle de kişinin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar gerçekleştirmektedir.

 

Uzmanlaşma yolunda bir çok atölye ve eğitime katılmaya devam eden Burcu; özellikle Fizyoterapist Semra Karakuş tarafından verilen Omurga Biyomekaniği Eğitimi sayesinde farklı bedenlere uygun çalışmalar üretme yeteneği kazanmış, Çağrı Tosun’dan aldığı Yin Yoga Uzmanlaşma Eğitimi de pasif tarzlar konusunda gelişimine katkı sağlamıştır. Yoga ve hayata dair bitmeyen bir öğrenme ve anlama isteği yolunu Tantra, Ayurveda, Reiki ve Şaman öğretileriyle zenginleştirmeye devam ediyor.

Atölye Eğitmenleri

Gokce Goksu

Eğitmen

Burcu Anık

Eğitmen

Atölye detayları:

PROGRAM:

 

Her Cumartesi

11:00-12:30

 

+ Atölye bedeli:

Tek Ders: 50

4 Ders Paket (1 ay süreli): 180 TL

8 Ders Paket (2 ay süreli): 320 TL

 

Ayrıntılı bilgi ve ön kayıt için:

312 310 00 00 / 136

selim.akgul@cermodern.org

Yoga; beden, zihin ve ruhta güç ve esnekliğin, dengeli ve güvenli bir şekilde ekilip büyütülmesidir.

hakkımızda

üyelik

hizmetler

iletişim

ziyaret

CerBlog

TR I

EN

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI