Yoga@hub

Tıpkı sanat gibi, Yoga da, insanın dünyayı öğretilmişin dışında gözlerle deneyimlemesini sağlar. Hem geniş bir kitleye seslenirler hem de herkesin içinde farklı yankılar yaratırlar. Hayatın koşuşturmacası içinde bu yankıları duyamaz hale gelir ve çoğu zaman varlıklarını bile unuturuz. Yoga@hub yogayı ve sanatı aynı mekanda, aynı nefeste buluşturarak katılımcıları için daha geniş bir deneyim alanı açmayı hedefleyen ve sanatın kalbinde Yoga yapma imkanı yakalayabileceğiniz benzersiz bir atölye sunuyor.

 

//

 

Doğduğu şehirden hiç ayrılmayan Burcu, mühendislik eğitimine doktora yolunda devam ederken; ilkokul çağlarından itibaren süregelen arayışında türlü fiziksel aktivitelerle de hep iç içe oldu. Üniversitede gönül verdiği dans çalışmalarıyla tetiklenen, bedenini tanıma isteği, yolunu 2008 yılında yogayla kesiştirdi. Bedensel bir arayışta karşısına çıkan yogayla inişli çıkışlı bir süreç içinde, pek çok farklı tarz ve uzmanla çalışma fırsatı buldu. Yoga öğretisinde arayışı devam ederken, bedeni rehabilite etme gereği sonucu pilates ile tanıştı. Uzmanlık eğitimi alarak sertifikalı bir Pilates antrenörü oldu.

 

Yoganın bütüncüllüğü ve özellikle nefes çalışmalarının gücü, geçirdiği bir astım krizi sonrası tekrar nefes almayı öğrenme sürecinde en büyük desteği haline geldi. Çalışmalarını derinleştirmek için Shades of Yoga okulunun Bali, Endonezya’da inziva şeklinde düzenlediği, Yoga Alliance onaylı RYT 200 eğitimini tamamladı. Eğitim sonrası bir süre asistan olarak devam ettiği yoga seansları sırasında, küçük gruplara da özel dersler vererek hiç bitmeyecek öğrenme sürecinde ilerlemeye başladı. Çalıştığı özel gruplar yoğunlukla fiziksel olarak çeşitli travmalar geçirmiş ya da kronik rahatsızlıklara sahip kişilerden oluşmaktadır. Ankara’da farklı stüdyolarda Vinyasa, Tao Vinyasa, Hatha ve Yin dersleri verirken, özel derslerle de kişinin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar gerçekleştirmektedir.

 

Uzmanlaşma yolunda bir çok atölye ve eğitime katılmaya devam eden Burcu; özellikle Fizyoterapist Semra Karakuş tarafından verilen Omurga Biyomekaniği Eğitimi sayesinde farklı bedenlere uygun çalışmalar üretme yeteneği kazanmış, Çağrı Tosun’dan aldığı Yin Yoga Uzmanlaşma Eğitimi de pasif tarzlar konusunda gelişimine katkı sağlamıştır. Yoga ve hayata dair bitmeyen bir öğrenme ve anlama isteği yolunu Tantra, Ayurveda, Reiki ve Şaman öğretileriyle zenginleştirmeye devam ediyor.

Atölye Eğitmenleri

Atölye detayları:

Ayrıntılı bilgi ve ön kayıt için:

Eğitmen

Burcu Anık

PROGRAM:

 

Her Cumartesi

11:00-12:30

 

+ Atölye bedeli:

Tek Ders: 50

4 Ders Paket (1 ay süreli): 180 TL

8 Ders Paket (2 ay süreli): 320 TL

 

312 310 00 00 / 136

selim.akgul@cermodern.org

hakkımızda

üyelik

hizmetler

iletişim

ziyaret

CerBlog

TR I

EN

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI