CerEdebiyat: Levent Cantek'le Yazı Atölyesi

Levent Cantek'le 4. Dönem Yazı Atölyesi

 

CerModern bünyesinde faaliyetlerini yürüten CerEdebiyat Yazarlık Atölyesi Yazar/Editör Levent Cantek yönetiminde 4.Dönem kayıtlarına başlıyor. Çağdaş Türk Edebiyatının birçok önemli eserine editörlük yapmış olan Cantek, 26 Kasım - 24 Aralık tarihleri arasında her pazar 14:00 ve 17:00 saatleri arasında CerModern'de yazı atölyesini yönetecek. Kontenjan 20 kişi ile sınırlı olup detaylı bilgiye www.cermodern.org adresinden veya 0312 310 00 00 numaralı telefondan ulaşılabilir.

 

Atölye kayıt ücreti 600,00 TL + KDV olup ödemeler İş Bankası Maximum kredi kartına 3 Taksit ya da Nakit olarak 2 taksit şeklinde ödenebilmektedir.

 

Atölye hakkında;

 

Yazarlık, ağır bir işçiliğe, bıktırıcı tekrarlara, sadece yazmaya değil çok okumaya dayanan zor bir uğraştır. Yazı ve yazarlık atölyeleri, yazarlığı değil, yazı ve yazarlık üstüne düşünmeyi öğretebilirler. Metnin nasıl yazılması veya nasıl yazılmaması gerektiğini gösterebilirler. Karakterler, kurgu, tahkiye, dil ve bağlantılar hakkında daha derinlikli düşünmeye sevk edebilirler.

 

Atölyede öğrencilerin aktif olarak derse katılması, anlatıları tartışması ve yazması, yazdıklarının okunması, okunanların sınıf içinde konuşulması sağlanacaktır.

 

Atölye yürütücüsü, her hafta yazma ödevleri verecek ve bu ödevler dersi takip eden Cuma günleri teslim edilecektir. Ödevlerden örnekler seçilecek ve bir sonraki dersin bir bölümünde seçilen örnekler irdelenecektir. Her hafta derslerde roman ve hikâye bölümleri ya da klişe anlatılar konuşulacak, öğrenciler verilen okuma ödevlerine dair yorumlarda bulanacaklardır.

 

Beş hafta sürecek yazı atölyesi, çok sayıda öykü, roman ve anlatının tartışıldığı, çeşitlendirildiği bir yazım ve okuma süreci olacaktır.

 

Dersler, atölye yürütücüsünün hazırladığı görsel ve yazılı sunumla geliştirilecek, on dakikalık tek ara dışında her hafta üç saat sürecektir.

 

Not: Atölye açılması için gereken öğrenci sayısı minimum 8'dir. Bu atölye için maksimum öğrenci sayısı 20 öğrenicyle sınırlı olacaktır.

Gerekli sayının oluşmaması durumunda atölye CerModern'in belirlediği tarihlere ertelenebilir.

 

 

Atölye Eğitmenleri

Levent Cantek

Yazar, Editör

Levent Cantek kimdir?

 

1969 Ankara doğumlu. Bilkent Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Lisans eğitimi aldı, Gazi ve Ankara Üniversitelerinde Gazetecilik yüksek lisans ve doktorası yaptı. Çizgi roman ve mizah ile ilgili çalışmalarıyla tanınıyor. Kültür tarihi ile ilgili çalışmalar yapıyor. Tv dizi ve film senaryoları yazıyor. Editörlük ve akademisyenliğini sürdürüyor. Kitapları: Türkiye’de Çizgi Roman (İletişim Yayınları, 1996), Markopaşa, Bir Mizah ve Muhalefet Efsanesi (İletişim Yayınları, 2001), Çizgili Hayat Kılavuzu (der. İletişim Yayınları, 2002),  Karaoğlan, Erotik ve Milliyetçi Bir İkon (Oğlak-Maceraperest, 2003), Çizgili Kenar Notları (der. İletişim Yayınları, 2007), Cumhuriyetin Buluğ Çağı (İletişim Yayınları, 2008), Anadolu Masalları (Dipnot Yayınları, 2009), Şehre Göçen Eşek (İletişim Yayınları, 2011), Dumankara (Grafik Roman, İletişim Yayınları, 2013), Emanet Şehir (Grafik Roman, İletişim Yayınları, 2014), Uzak Şehir (Grafik Roman, İletişim Yayınları, 2015) . Kuş Eppeği ( İletişim Yayınları 2016)

 

Atölye detayları:

+ 26 Kasım - 24 Aralık 2017

+ Her Pazar, 14.00 – 17.00

+ Toplam: 5 hafta, 15 saat

+ Katılımcı bedeli: 600 TL +KDV

 

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için:

edebiyat@cermodern.org

0 (312) 310 00 00 / 128

Atölye detayları:

1.Hafta: En Eski Hikâyeler ve Tahayyüller

2.Hafta: Eksikler ve Aşırılıklar

3.Hafta: Klişeler ve Temel Kurgular 1

4.Hafta: Klişeler ve Temel Kurgular 2

5.Hafta: Hikâyenin Sonu

hakkımızda

üyelik

hizmetler

iletişim

ziyaret

CerBlog

TR I

EN

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI