Genç Buluşma / Fresh Encounters

 

1-23 Ekim October 2022

Genç Buluşma '22

1-23 Ekim

 

21. yüzyılın ilk çeyreğinde bulunduğumuz ortam hayli kalabalık, kaotik ve rekabet dolu. Yaşamlarının başlangıcındaki sanatçıları sınavlar, meydan okumalar, yarışmalar, arayışlar, tökezlemeler, travmalar, baskı ve tehditler,beklentiler, ödevler ve çok fazla çalışma bekliyor. Ancak onlardaki canlılık ve enerji , korkusuzluk, çevremize ve diğer canlılara şefkatli yaklaşım, pozitiflik, cömertlik ve dayanışma, gözünü budaktan sakınmama, cesaret, yılmazlık, güçlü adalet duygusu, neş'e, bitimsiz bir merak ve henüz saflığını yitirmemiş sevgi sıraladığımız ejderhaları alt ederek labirentten çıkmalarını sağlıyor. Bu enerjik tavra sahip, dev bir külliyatın ve dahilerin arasından sıyrılan genç sanatçılar saygımızı, dikkatimizi ve mekan/zamanlarımızı paylaşmayı hak ediyorlar.

 

Ülke içi ve dışından evrensel değere sahip birçok büyük sanatçı ve önemli koleksiyonun sergilendiği CerModern ana salonunda şimdi bir "GençBuluşma" sergisinin yer bulmasının çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Genç tavır ve enerjinin bu "gençleşmiş" mekanla buluşmasının, zincirleme bir reaksiyonu tetikleyerek izleyicileri de etkileyeceğini tasavvur ediyorum. Zaman ve emek gerektiren , genç sanatçıları takip edip izleme, fırsat çıktığında da deneyimlerimi paylaşma konusuda "kendime görev"ini büyük bir keyifle yıllardır sürdürüyorum-sürdüreceğim. Bu sergideki sanatçı ve işlerin seçimleri hayli öznel bir tavrın sonucudur; sanatsal kalitenin, özgünlük , titizlik ve emeğin, disiplinli çalışma ve araştırmadan korkmadan eylemenin egemen olduğu işleri ve sanatçıları izleyeceğinizden emin olabilirsiniz.

 

Attila Güllü

Küratör

 

AHMET AĞILLI / BİŞENG ATAN / MEHMET BABAT / BURCU BAYAZIT / DENİZ ÇELİKER / SİNAN DAĞ / DOU PRINT STUDIO / BERK GÜNTÜRK  / RABİA KALYONCUOĞLU / ÖZÜ ÖZDEŞ KOÇ / DİLARA MATARACI /

BÜŞRA MİRZA / MARIA ROZA / CEM SONEL / HEDİYE BEGÜM TATAR /  BANU TAŞKENT / M.TAU /  SEDA TEZCAN /  TAHA ÜSTÜNDAĞ /

BERKAY ALİ YAĞBASAN / AZAT YEMAN / YAREN YILDIZ / SADIK YILMAZ

hakkımızda

üyelik

hizmetler

iletişim

ziyaret

CerBlog

TR I

EN

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI