Açık Hava Film Gösterimi: Deli Dolu / Like Crazy

5 Eylül September 2017 / 20:00

2016 | Dram, Komedi | 118' | İtalyanca | 27 Şubat 2017

 

Yönetmen: Paolo Virzi

Oyuncular: Valeria Bruni Tedeschi, Micaela Ramazzotti, Valentina Carnelutti, Tommaso Ragno, Bob Messini, Sergio Albelli, Anna Galiena

Ülke: İtalya, Fransa

 

2016 Cannes Film Festivali Yönetmenlerin Yönetmenlerin On Beş Günü Seçkisi

 

Paolo Virzi’den Cannes Film Festivali’nde izleyenleri büyüleyen, süprizlerle dolu sıcacık bir hikaye…

 

Ödüllü filmleri “İnsan Sermayesi” ve “Gördüğüm En Güzel Kadın”dan sonra Paolo Virzi’nin bu yıl Cannes Film Festivali’nde ses getiren ve akıl hastanesinden kaçan iki kadının yolculuğunu konu alan muazzam bir komedi-drama.

 

Farklı sebeplerle düştükleri akıl hastanesinden beraber kaçan, her şeye rağmen umutlarını kaybetmemiş iki İtalyan kadının sürprizlere, melankolik duygulara ve başkalarıyla tanışma hikâyelerine uzanan bu çılgın yolculuğu akıl hastanesinde başlar. Bir milyarder olan Beatrice ve salaş bir genç kadın olan Donatella biri polisin diğeri ise kocasının zoru ile akıl hastanesine yatırılan iki kadındır. Geçmişleri, dertleri ve hayalleri farklı iki dünyaya ait bu iki kadının yolları ilk kez kesişmesine rağmen tanıştıkları ilk andan itibaren iyi anlaşırlar. Hayattan yorulmuş ancak neşelerini ve özgür ruhlarını kaybetmemiş bu iki kadın bir gün birlikte hastaneden kaçar. Damarlarındaki kanın hızınca ve yitirdikleri düşünülen akıllarının estiğince yola devam eden iki kadın ne kadar serkeş, umursamaz ve “deli gibi” gözükseler de aslında uğruna yola koyuldukları ortak bir arayışları vardır. Adeta bir açık hava tımarhanesine dönmüş olan dünyada biraz olsun mutluluk bulmak. Biri geçmişini temize çekip yeni bir başlangıç yapmanın diğeri ise kanunların kendisinden ayırdığı çocuğuna kavuşmanın peşindedir…

 

//

 

2016 | Drama, Comedy | 118' | Italian | 27 February 2017

 

Director: Paolo Virzi

Cast: Valeria Bruni Tedeschi, Micaela Ramazzotti, Valentina Carnelutti, Tommaso Ragno, Bob Messini, Sergio Albelli, Anna Galiena

Country: Italy, France

 

2016 Cannes Film Festival Directors’ Fortnight

 

A terrific road story with a rare sense of balance about two woman after their escape from a mental institution.

 

The lopsided but strangely beneficial friendship between two Italian women from opposite ends of the socioeconomic spectrum begins in a congenial halfway house for the mentally ill. Beatrice is a blabbermouth and a so-called billionaire countess who likes to believe she’s in intimacy with world leaders. Donatella is a young quiet tattooed woman, locked in her own mystery. They are both patients of a mental institution and subject to custodial measures. Paolo Virzì’s new film tells the story of their unpredictable friendship and their escape from the treatment constraints that will become a hilarious and moving adventure of two technically insane creatures, looking for a bit of peace and happiness in this open-air nuthouse, the world of healthy people.

 

As careless and “crazy” as they seem both have a meaningful purpose they hit the road for the sake of: one needs to clean her past to make a fresh beginning and the other seeks for her child which the laws have taken from her hands.

 

*Film İtalyanca dilinde, Türkçe altyazılıdır.

*Kontenjan 800 kişi ile sınırlıdır.

*Rezervasyon alınmamaktadır. (CerModern üyelerine özel rezervasyon alınmaktadır. Üyelerimizin etkinlikten 5 saat öncesine kadar rezervasyonlarını bildirmeleri gerekmektedir)

 

-Biletler, Pazartesi hariç hergün 10:00-20:00 saatleri arasında CerModern Mağaza ve etkinlik günü saat 17:30'dan itibaren CerModern bilet gişesinden temin edilmektedir.

 

Bilet Ücretleri:

Tam: 15 TL

Öğrenci 10 TL (Gişede öğrenci kimlik kartı göstermek zorunludur.)

Bisikletli %10 indirim

 

*Etkinlik alanına yiyecek-içecek alımına izin verilmemektedir.

*Gösterim açık havada gerçekleşeceği için izleyicilerin hava koşullarına göre giyinmeleri tavsiye edilir.

*CerModern, hava koşullarına ve gündeme ait olumsuz bir durumda etkinlik erteleme ve programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

 

***********************************

 

*Italian language with turkish subtitles.

*13 years and over.

*800 people capacity.

*Only CerModern Members may make reservations.

*Tickets on sale everyday except Mondays between 10am-8pm at CerModern

-Adults 15TL

-Students 10TL

-10% bicycle discount.

 

hakkımızda

üyelik

hizmetler

iletişim

ziyaret

CerBlog

TR I

EN

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI