8. CerModern Açık Hava Film Günleri

24-28 Mayıs 2017

CerModern, 24 Mayıs Çarşamba gününden itibaren yaz boyunca her hafta Salı ve Cumartesi günleri sizleri açık hava sinemasına davet ediyor. Yazın daha da sakinleşen Ankara’da CerModern Açık Hava Film Günleri’yle ziyaretçilere vaha misali bir etkinlikler dizisi sunuyor. 24 -28 Mayıs tarihlerinde ücretsiz düzenlenecek film gösterimleri, Yeni Türkiye Sineması adı altında ödüllü filmlerle başlayacak ve ardından haftada iki gün boyunca uluslararası festivallerde ödüller almış dünya sinemasından seçkin örnekleri Eylül ayının sonuna kadar izleyicilere sunacak.

 

Filmler için etkinlik katılım biletleri Pazartesi hariç her gün 10:00-20:00 saatleri arasında CerShop’tan veya etkinlik günü 17:30’dan itibaren CerModern bilet gişesinden temin edilebilir.

 

Kontenjanların 800 kişi ile sınırlı olduğu gösterimlerde Türk yapımı filmler İngilizce altyazılı, yabancı yapım filmler Türkçe altyazılı gösterilecektir.

 

Türk filmlerinin İngilizce altyazılı gösterimiyle; Ankara’da ikamet eden ve Türk filmlerini merak eden ancak sinema salonlarında İngilizce çeviri eksikliği nedeniyle film izleyemeyen; farklı milletlerden ziyaretçilerimize de Türk sinemasını tanıtmayı amaçlıyoruz.

 

Etkinlik dizisinin ilk haftasında (24 Mayıs- 28 Mayıs 2017) gösterilecek filmler sırasıyla şöyle;

 

24 Mayıs:

Anadolu'da Carmen Ruhu / Yusuf Oranlı, Emre Kızılçim 18’

Tereddüt - Clair Obscur / Yeşim Ustaoğlu

 

25 Mayıs:

Kılçık / Kerem Ayan 12’

Koca Dünya - Big Big World / Reha Erdem

 

26 Mayıs:

Aysız Bir Gece / Pelin Kırca 3’25’’

Albüm - Albüm / Mehmet Can Mertoğlu

 

27 Mayıs:

Dağların Oğlu / Yavuz Selim Taşcıoğlu 17’

Babamın Kanatları-My Father's Wings / Kıvanç Sezer

 

28 Mayıs:

Sulukule Mon Amour / Azra Deniz Okyay 6’

Kor - Ember / Zeki Demirkubuz

 

 

CerModern 8. Open Air Film Days Will Begin on May 24, 2017

 

CerModern invites you to open air film days, that will begin on May 24. Film screenings will take place twice a week; on Wednesday and Saturdays. During the screenings, both Turkish and non-Turkish films will be shown Turkish movies will be presented with English subtitles since we aim to satisfy the need of experiencing Turkish cinema for our international guests who currently reside in Ankara. For only the first week, you can watch five Turkish movies from May 24 to May 28.

 

First Week Films:

24 May: Clair Obscur / Yeşim Ustaoğlu

25 May: Big Big World / Reha Erdem

26 May: Albüm / Mehmet Can Mertoğlu

27 May: My Father's Wings / Kıvanç Sezer

28 May: Ember / Zeki Demirkubuz

 

For more information please call 0312 310 00 00 / 136

 

Ziyaret

İletişim

Yönetim

DAHA FAZLASI